Otse põhisisu juurde

Esimene aasta Austraalias saab kohe läbi


WAU! Lihtsalt WAU! Ei ole sõnu kogu selle viimase aasta sündmuste käigule. Algus oli enam kui raske ja sai ikka korralikult põhjas ära käia. Nina oli kogu selle Austraalia katsumuse alguses no nii maha surutud, et peaaegu oli see seiklus mul väga kiirelt läbi saamas. Kuid ei, ma jätnud jonni ja läksin sellele seiklusele sirge seljaga vastu ja ei ole pidanud sellest hetkest saati pettuma. Olen tänulik, et kohe seikluse alguses seda kõige kibedamat poolt sain maitsta. Kannatus on see mis pannakse siin riigis proovile ja kohanemine võib aega võtta. Just see algus ongi see, mis on väga paljud esimeste päevade/kuudega välja visanud. Ära anna kohe alla, võta aega ja ole kannatlik. Naudi teekonda ja ära kiirusta, siin olles saan sellele igapäev kinnitust. Kui siin riigis algus üle elada, veidi vaeva näha ja tööd teha, siis võin omast kogemusest öelda, et vaeva saab siin tasutud. Kuula oma sisemust kutset, kui Austraalia peale oled mõelnud, siis tee see lihtsalt ära. Õhtu lõpuks sa elad ainult ise endale ja sina tead mis on õige. Ära lase kellegil teisel oma valikuid teha ja otsustada mis sulle parim on.

Igatahes tahan selle postitusega tänada kõiki kes olid mu idee teostamisel toeks, keda kõiki olen sellel seiklusel kohanud ja ihtsalt tänada kõike seda mis on praeguse hetkeni mind viinud. Aitäh!

Uus seiklus on ka algamas kohe peatselt. Pean lahkuma mõneks kuuks Austraaliast, aga olgem mureta plaanis on juba mõne kuu pärast naasta siia. Lahkun riigist kuna alates 1. Juulist on võimalik teha farmi päevasid, et saaks kolmanda aasta viisat taodelda. Selleks aga peab tegema 6 kuud farmi tööd, kuid kuna mul viisa saaks läbi Jaanuari lõpus siis jääks aega ainult kuskil kuu aega ilma tööta olla, kui juba ei saaks ajaliselt oma farmikaid tehtud. Ehk siis teen väikse viisa-runi ja siis paari kuu pärast Austraaliasse tagasi. Hetkel on pilet võetud Singapuri kuna tundus, et see koht kutsub esimesena. Sealt hea mugav ja taskukohane igalepoole edasi minna. Vahepeal oli plaanis esimesena Tai-sse minna, sealt edasi Vietnami, osta sealt motikas ja sõita marsruudil Vietnam-Laos-Vietnam-Kambodia-Vietnam ja siis uuesti masin maha müüa. Sealt edasi vb Bali või mõni säärane koht. Kuid nüüd võib juhtuda, et alustan Vietnamiga, kuna üks sõber kellega Austraalia alguses tutvusin, siis tema plaanib jaanuaris või veebruaris säärast reisi teha. Eks näeb mis täpsemalt saab peale Singapuri, mis riik kutsub ja kuhu tõmme on. Suures plaanis olen seiklusteks valmis ja need paar kuud ei ole sihtpunkt üldse oluline, seiklus ja teekond on põhilised. Lasen lihtsalt vabaks ja olen liikumises.

Jätan ka siin viimasest paarist nädalast paar pilti. Mina liivaingleid tegemas, kodu külastas iga hommikuselt metsik papagoi, õppisin lohesurfi sõitma ja puhkuse lõpetasime rikkaliku söögilauaga Byron Bay ühes meeldivas restoranis. Nautige ja päikest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Minu Bali ja kuidas ma siin ära armusin!

Alles sai Austraalias pastakaga lauale toksitud ja mõeldud kas minna Balile või mitte. Kaua aega mööda ei läinud kui juba sisestasin oma pangakaardi andmeid momondo.com-is ja piletid ära võtsin. Sees jälle tärkamas uudishimu ja uus hingamine tänu ees ootavale reisile. Bali tripp sai plaanitud suht spontaanselt ja ilma suurema planeerimiseta, võtsin endale alguses 4 päeva majutust ja see oli kogu lugu mis ma reisiks planeerisin. Seiklus algas mul juba Austraalias, kus mul oli lennujaama jõudmiseks vaja sõita 1500km. Pileti ostmise hetkel asusin Griffithis, väike viinamarjadele ja veinile keskendunud linnake. Igatahes sai mõned päevad enne lendu kogu kogunenud varandus autosse pakitud ja teele asutud. Esimeseks peatuspunktiks valisin Sydney, kuna oli uskumatult suur tahe sauna minna. Sydneys leidsin sauna, mis ei olnud küll päris see mis lubatud, kuid parem kui mitte midagi. Veebilehel oli kirjas et saun on 90 kraadi, kuid kahjuks reaalsus oli teine ja kraade oli ainult umbes 60-70. Sa

Enne road trippi

Enne kui alustasin oma reisiga Wallavillesse oli rida asju mille ära pidin tegema. Esiteks, et ma Austraalias turvaliselt raha oma kontol saaks hoida, taotlesin juba Eestis endale Commonwealth Bank-is pangakaardi. Aega läks sellega umbes 2 nädalat. Ajastus oli väga hea, kohe kui Austraaliasse jõudsin sain teate, et minu pangakaart on valmis. Teine asi mille ära tegin oli TFN number, ehk maksumaksja number Austraalias, kui seda ei tee siis jätad kena summa riiki. Kolmas aga mitte vähem tähtis asi mille ära tegin oli telefoninumber. Teenusepakkujaks võtsin Telstra, kuna olin kuulnud selle kohta parimat ja väga pettuma ei ole pidanud. Brisbaneis sai veel tutvutud rohkelt uute inimestega, kellega sai käidud ka kuskil oja ääres. Kuna see oli esimene tripp siis väga aega ei leidnud, et pildistada, kuid ühe prohmaka ma peale jätsin. Otsisime tegelikult küll koske aga selleni me ei jõudnudki. Amatöörid ma ütlen! Enam sellist asja ei ole lubanud, et eesmärgini ei jõua või anname alla enne